Упаковка продуктів відіграє важливу роль у виробничому процесі. Вона забезпечує збереження товару, виключає потрапляння пилу і вологи, полегшує транспортування і складування. Ви можете скористатися сучасними методами, які ефективно виконують поставлене завдання, збільшуючи термін зберігання продукції. Для цього вивчите інформацію про те, що таке вакуумна упаковка. Вона активно використовується в медичній галузі, сфері виробництва продуктів харчування, побутової хімії і ін.
Не менш затребувана упаковка в модифікованому газовому середовищі. Загальноприйнята англомовну назву – МАР. Чи знаєте ви, що вона дозволяє максимально збільшити термін зберігання товарів без використання хімічних добавок та консервантів? Суть полягає в тому, що повітря всередині упаковки заміщається сумішшю атмосферних газів. Для цього використовуються кисень, азот і вуглекислий газ, вони підбираються у відповідних пропорціях. Плюс суміші в тому, що вона блокує розмноження бактерій, зберігаючи свіжість продуктів.
Упаковка продуктів в газовому середовищі і її переваги
Упаковка продуктів в газовому середовищі має масу переваг. Один з основних плюсів – свіжість продукції протягом тривалого періоду. Не менш важливо:
- Термін зберігання збільшується в кілька разів (2 – 7), якщо порівнювати з упаковкою в повітрі.
- Спрощується транспортування і складування продукції, скорочуються втрати через псування товару.
- Презентабельність упаковки привертає покупців, що дозволяє збільшити прибутковість і розширити ринок збуту.
Чи знаєте ви, що при використанні методу не пошкоджується зовнішній вигляд продукту і його текстура? Технологія відмінно зарекомендувала себе на підприємствах-виробниках свіжих овочів або фруктів, салатів або других страв, харчування для повітряних суден та ін. При цьому співвідношення газів в суміші підбирається відповідно до типу продукту (м’ясо, риба, сири, кондитерські вироби та ін.) .
Упаковка МГС – особливості газів в суміші
Упаковка МГС характеризується використанням азоту, діоксиду вуглецю і кисню. Кожен газ в суміші виконує певні функції. Азот інертний, він застосовується в якості «розчинника». Цей газ не допускає окислення жирів, уповільнює зростання анаеробних бактерій, виключаючи руйнування харчової продукції.
Діоксид вуглецю характеризується бактеріостатичні властивості. Він необхідний при упаковці м’яса, риби або птиці. Це пов’язано з тим, що вуглекислий газ сповільнює ріст бактерій, що змінюють смак зазначених продуктів.
Кисень дозволяє зберегти свіжість м’яса і його колір, підтримати «дихання» овочів і фруктів, виключити розвиток бактерій, що викликають ботулізм, при упаковці риби.
Бажаючи йти в ногу з часом і використовувати якісні апарати, які завершать технологічний ланцюжок, зверніть увагу на фасувально-пакувальне обладнання «Баленко». Воно виконано відповідно до сучасних стандартів, відповідає вимогам надійності та безпеки.