Будь-який вантаж, який підлягає транспортуванню, повинен бути упакований і промаркований відповідно до правил маркування товарів в Україні незалежно від того, яким видом транспорту він доставлений (наземним, морським або повітряним). Маркування товарів для покупця – обов’язковий критерій для всіх компаній, що реалізують продукцію.
Що мають на увазі під собою правила маркування товару? Маркування – це процес нанесення самоклеючих ярликів, етикеток, бірок на упаковку товару, що несуть в собі цифрову, буквену, графічну або символьну інформацію, за допомогою якої товар в подальшому легко розпізнавати.
Чи знаєте ви, для чого розроблені вимоги до маркування продукції в Україні? Упаковка товарів переслідує такі цілі:
- захист предмета торгівлі і гарантія її цілісності;
- зручне транспортування і зберігання;
- практичність використання товару.
Вимоги українського законодавства до етикетці непродовольчих товарів трохи відрізняються від умов, запропонованих до ярликів харчової продукції. Про це викладено в іншій статті, яку ви можете прочитати тут.
Яка інформація повинна бути на упаковці і етикетці товару в Україні
Відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів», громадяни мають право отримати достовірну інформацію про товар. Відповідно до цього закону і встановлюються обов’язкові вимоги до маркування товару в Україні. Для непродовольчих груп позначення відображають узагальнені дані про основні властивості виробів. Знаки дозволяють швидко встановити потрібні технічні дані для вантажу, встановити спосіб поводження з ним. Маркування наноситься на вантаж або визначається за допомогою ярлика.
Отже, що має бути на упаковці і етикетці товару:
- повна назва товару, товарний знак;
- дані про основні характеристики товару, особливості конкретних виробів;
- інформація про шкідливі речовини, що містяться в складі товару;
- повні відомості про вартість, умови і правила покупки;
- інформація про умови зберігання та реалізації товару;
- гарантійне обслуговування.
Згідно з вимогами до маркування продукції в Україні, вказуються контакти виробника або імпортера. Що повинна містити етикетка, крім інформаційного тексту? Маркування може мати малюнок або умовний знак, а також інші позначення, що вказують на особливості товару. Так, для тканин часто використовуються значки, на яких вказана температура праски і режим прання, для взуття – інформація про матеріал і тип устілки, в косметичній продукції – термін застосування після відкриття кришки / флакона і т. д.
Обов’язковою вимогою до інформації на етикетці товару є дата виробництва і термін придатності, в тому числі кінцеві терміни реалізації, інформація про дії після закінчення терміну служби і можливі наслідки, якщо ці дії будуть не виконані.
Як показує практика, помітну роль грає вдала упаковка. Інноваційна виробнича компанія «Баленко» виробляє якісне високотехнологічне обладнання для упаковки товарів. Ознайомитися з моделями фасувально-пакувального обладнання можна на сайті заводу.