Часто в магазині люди купують продукт через те, що сподобалася етикетка, особливо якщо на ній зазначено «справжній», «домашній», «100%», не звертаючи уваги на зміст. Обгортка продукту дуже впливає на споживача, тому в Україні вимоги до упаковки харчових продуктів регламентовані законодавством.
Етикетка – це спосіб маркування харчових продуктів шляхом нанесення умовних знаків, тексту, малюнків з метою подальшого розпізнавання товару. Завдяки маркуванню споживач може ознайомитися з властивостями і характеристиками товару до його придбання.
Сучасні технології не стоять на місці, їх результат ми бачимо щодня на прилавках магазинів у вигляді найрізноманітніших пакувальних матеріалів. Для отримання необхідної, а головне, достовірної інформації про товар існують спеціально розроблені правила маркування продуктів харчування, якими забороняється вводити в оману споживачів.
Чи знаєте ви, які бувають етикетки? Різновидів дуже багато, найзручнішими є термоетикетки, детально з якими можна ознайомитися в статті https://balenko.com/shho-take-termoetyketka-i-de-yiyi-vykorystovuyut/. А зараз розберемося, що має бути на етикетці продуктів харчування в Україні, які містять ГМО.
Вимоги до маркування ГМО продуктів
Нарешті українці зможуть точно знати, набувають вони продукти з ГМО або без (раніше вказувалося тільки про їх відсутність). Упаковки продуктів, у виробництві яких використовуються генномодифіковані організми, обов’язково повинні мати позначку «з ГМО» чи «без ГМО».
Новими нормами маркування продуктів з ГМО в Україні передбачено право покупця на отримання повної інформації про:
- вагу товару (наприклад, якщо ви купуєте заморожені креветки, то на етикетці має бути зазначена маса льоду в пакеті);
- наявності в складі продукту ГМО і шкідливих добавок.
Якщо будь-який компонент продукту містить більше 0,9% ГМО, він буде маркуватися знаком «з ГМО».
Маркування здійснюється ручним або автоматизованим способом. Сьогодні більшість підприємств вважають за краще по максимуму обв’язати виробництво транспортерами для переміщення товарів, наклеювання етикеток тощо. Роликовий конвеєр Balenko – затребувана в будь-якій сфері промисловості машина для переміщення штучних вантажів. Автоматизація – стійкий шлях до прогресу!