Будь-який товар, що транспортується повинен бути упакований і промаркований відповідно до правил маркування товарів в Україні. Це обов’язковий критерій для всіх компаній, що реалізують продукцію. Маркування – процес нанесення самоклеючихся етикеток, ярликів і т. д. На упаковку товару це несе в собі цифрову, буквену, графічну або символьну інформацію, яка дозволяє легко розпізнавати товар надалі.
На всіх продуктах харчування, які ми купуємо, є етикетка. Значки на упаковці харчових продуктів існували ще в давнину. Чи знали ви, що до появи сучасної етикетки на кожну пляшку з дорогої партії вина наносилася спеціальна «виправка», дані про висоту плечиків і товщині пляшки. Тільки так покупець міг визначити різновид продукції. Сьогодні жоден товар не обходиться без ярликів.
Етикетка – це спеціальні знаки на упаковці продуктів харчування, які наносяться на товар у вигляді малюнка або тексту. За допомогою таких ярликів споживач швидко дізнається про основні характеристики продукту:
- назву;
- виробника;
- дату виробництва;
- термін придатності товару і т. д.
Знаки на упаковці і етикетках харчових продуктів в Україні наносяться відповідно до вимог чинного законодавства.
Які бувають знаки на харчових продуктах
Кожен знак для харчової продукції несе в собі певний сенс і інформацію про продукт. Часто ми задаємося питанням, що позначає той чи інший символ на товар.
Розрізняють такі основні знаки на продуктових упаковках:
- трилисник – позначає, що товар відповідає нормам стандарту УкрСЕПРО. Наноситься на добровільних засадах;
- зелений лист – символ для органічної продукції країн з ЄС. Знак обов’язковий до нанесення;
- значок нетто позначає масу самого товару без урахування упаковки;
- символ з документами і продукція зі знаком ISO вказує на безпеку продукції;
- значок, який вказує наявність або відсутність ГМО у складі продукту;
- ЕАС вказує на виготовлення і реалізацію продукції на ринку держав, що входять до Митного союзу Європи.
Існує ще багато знаків харчової упаковки, серед яких інформація про токсичність, вологозахищеністю, крихкості, особливої утилізації товару, правильному положенні продукту і т. Д. Маркування товарів несе в собі корисну інформацію не тільки для споживача, а й для ряду організацій, що займаються транспортуванням і зберіганням товарів.
Сучасна етикетка сьогодні застосовується як один з маркетингових інструментів. За допомогою індивідуальної упаковки досвідчений дизайнер розкрутить навіть найскромніший товар. Обгортки товарів характеризують в залежності від:
- способу нанесення;
- матеріалу;
- області розміщення.
Промислова революція зробила новий виток в області машинобудування. Якщо раніше всі етикетки наносили ручним способом, то сьогодні ручна праця замінили багатофункціональні машини. Етикетувальне обладнання Баленко допоможе підвищити продуктивність нанесення етикеток.