У повсякденному життєвому ритмі простої людини часто не вистачає часу на елементарний перекус, не кажучи вже про повноцінний обід. У зв’язку з цим з’явився новий формат швидкої їжі – снеки, які активно набувають популярності серед українців. На полицях магазинів повно різноманітної продукції в різних упаковках. Виробник щорічно випускає нові види товарів, в тому числі здорового сегмента – овочеві, зернові, фруктові. Тому важливою складовою продукції є упаковка для чіпсів, за допомогою якої зберігається естетичність продукту, не втрачаються його смакові якості і забезпечується конкурентоспроможність.
В упаковці потребує будь-який продукт, адже перш ніж товар потрапить до споживчого кошика, він проходить чималий шлях на виробництві. Зберегти продукцію від пошкоджень допомагає якісна упаковка. Про класифікацію і видах пакувального матеріалу ми розповідали в статті «Види упаковок для сипучих продуктів». А чи відомо вам, що снеки відносяться до сипучої групі товарів?
Як упакувати чіпси
Традиційно снеки придумані, щоб вживати «на ходу», також вироби призначені для тривалого зберігання як в магазинах, так і вдома. Тому головною вимогою до упаковки чіпсів є її герметичність. Якщо це вимога не дотримана, продукт швидко прийде в непридатність, насититься сторонніми запахами, втратить смак і аромат і стане неякісним продуктом. Тому упаковка чіпсів повинна відповідати певним вимогам, а саме бути:
- економічно вигідною в процесі виробництва;
- еластичною;
- надійної;
- стійкою до механічних пошкоджень;
- з яскравим і привабливим дизайном.
Особливістю розфасовки більшості снеків є їх крихкість, а форма обумовлює умовну сипкість, яку неможливо спрогнозувати. Так, ніколи не знаєш, скільки чіпсів в упаковці. Щоб хрусткі ласощі зберігали свої смакові якості, потрібна якісна тара. А зараз давайте розберемося, яка буває і з чого роблять упаковку для чіпсів.
По складу упаковка для снеків ділиться на:
- маслосодержащей;
- без жиру.
Такі продукти, як сухарики, чіпси, арахіс, відносяться до першого типу продуктів, для якої потрібно трьохкульова тара з металізованим середнім шаром. Для товарів без жиру підбираються одно- або двошарові матеріали.
Розфасовка чіпсів здійснюється автоматичним і напівавтоматичним шляхом, для якого знадобиться спеціальне обладнання. Купити високотехнологічні пристрої можна в українського виробника. Завод «Баленко» займається конструюванням і виробництвом якісного пакувального обладнання. У каталозі компанії можна знайти різноманітні установки для вирішення будь-яких виробничих місій в області упаковки товарів, а фахівці компанії завжди раді допомогти клієнтам з вибором.