Жодне сучасне підприємство не можна уявити без машин: спеціального обладнання і логістичних систем. З кожним днем заводи покращують або видозмінюють транспортні конвеєри, створюють нові і більш просунуті моделі.
Рольганг – це один з найпопулярніших транспортерів з особливим механізмом дії. На відміну від стрічкових машин, за тягову силу відповідають не стрічка і барабани, а ролики, змонтовані на жорсткій рамі. По механізму дії такі конвеєри діляться на:
- приводні;
- неприводні.
Приводні рольганги працюють за рахунок сили тертя між елементами, а неприводні – завдяки гравітаційному впливу. Другий тип конвеєрів часто встановлюють під нахилом, щоб вантажі переміщувалися за рахунок сили тяжіння.
Сфери експлуатації рольганг
Роликовий конвеєр – це машина, яка користується попитом у всіх сферах промисловості. Її використовують для переміщення таких штучних вантажів:
- труб, колод;
- піддонів, ящиків, контейнерів;
- упакованих товарів (нехрупкій).
Залежно від індивідуальних особливостей транспортується продукції, рольганги можуть оснащуватися додатковими бортами, відбійниками. Машини можуть бути транспортними та робочими (які встановлюються біля верстата).
Так як рольганги виготовляють з алюмінієвих сплавів і конструкційної або нержавіючої сталі, обладнання можна використовувати при високих температурах. Це вигідно відрізняє роликові транспортери від стрічкових.
Рольганги – це спосіб автоматизувати виробництво
У будь-якому цеху більшу частину рутинної роботи виконують машини: переміщують товари, клеять етикетки, упаковують продукцію в термоусадочну плівку. Автоматизація виробництва – вірний шлях до прогресу, тому будь-яке підприємство рано чи пізно вирішує переобладнати приміщення і обв’язати його транспортерами.
Роликові конвеєри – це дуже адаптивний вид обладнання. Транспортери можуть розміщуватися в маленьких цехах, в горизонтальному або похилому положенні в кілька рядів. Залежно від типу робочої траси, конвеєри можуть бути:
- поворотними;
- змієподібними;
- прямими.
За установкою роликових конвеєрів і автоматизацією робочих процесів варто звертатися в «Баленко». Український виробник пакувального обладнання підкаже, з чого почати впровадження техніки на підприємство, і як зробити це швидко і дешево.